Default Avatar75
L.İ. 35 Yaşında
12 yıldanberi Meniere, panikata kve depresyon hastası
İyileşmekten ümidimi keseli çok olmuştu. Büyük Hedefler Reiki Evine de gittiği bir şifa seansından büyük fayda gören bir yakınımın ısrarlarıyla gittim. Sadece yapmam gerektiğini düşündüğüm şeyi yapıyordum ve bir ümidim yoktu. Ama o gün şifa seansında içime oturmuş bir taşın çıktığını hissettim. Yeniden nefes almaya başladım. Her açıdan etkileri büyük oldu. Her an başıma kötü bir şey geleceği hissinden kurtuldum. Seanstan sonra defalarca "inanamıyorum, inanmıyorum" dedim. Yıllardır benim bir parçam olan ağrılarım birdenbire kaybolmuştu. İçim bomboştu.Sanki özgürlüğün ve huzurun tadına varıyordum. Kullandığım ilaçlardan hiçbir fayda görmüyorken ağrılarımın birdenbire ortadan kalkması benim için çok şaşırtıcıydı. Böyle bir yöntemin olabileceğini hayal bile edemezdim.Yıllardır, hatta kendimi bildimbileli yaşadığım bu sıkıntıdan kurtulabileceğimle ilgili hayatımda ilk kez bir ümit taşıyorum. Yıllardan beri psikiyatrise, psikologa gidiyorum. Nevin Hanımdan öğrendiklerimi neden bana daha önce kimse anlatmadı diye hayıflanıyorum. Kendi kendime boşu boşuna eziyet çektirdiğimin, zulmettiğimin farkına vardım. Artık çare bulamıyor, tükeniyor, sessiz çığlıklara boğuluyordumki yepyeni bir hayata başlama ümidine kavuştum.
Şifa seansından gördüğüm faydadan sonra reiki eğitimi almaya da karar verdim ve öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyorum. Reikide en üst seviyeye kadar gitmek için kararlıyım. Böyle yöntemlerin varlığını herkesin öğrenmesi ve faydalanması lazım. Ben de buna katkı da bulunmak istiyorum.
Default Avatar75
M. L. 45 Yaşında
Depresyon hastası
Nevin hanımın reiki öğrencisiyim. Reiki öğrenmekten çok memnundum ve kendisinden ergenlik çağındaki iki kızımın sorunlarıyla başa çıkabileceğim sihirli bir formül istedim. O da bilinçaltıma beni çok etkileyen, hayatımda büyük bir boşluk olduğunu farketmemi sağlayan, üzerinde uzun uzun düşündüğüm bir olumlama yerleştirdi. Büyük kızımla ciddi bir mutabakata vardık ve küçükle de iyiye doğru gidiyoruz. Yıllardan beri hiç olmadığı kadar huzur ve dinginlik içerisindeyim. Kendimle ilgili keşifler yapıyor ve kendimi daha iyi tanıyıp bilinçlendiğimi farkediyorum.
Default Avatar75
Ş.N. 35 Yaşında
Kulakta uğultu ve başdönmesi rahatsızlığı ile geldi.
Ani bir şekilde kulağımda başlayan uğultudan dolayı ne yapacağımı şaşırmıştım. Gittiğim doktorlar bu uğultuya neden olacak hiç bir şey olmadığını söylüyorlardı. Ama bu uğultu, baş dönmesi ve mide bulantısı gece gündüz hayatı bana zindan ediyordu.
Çok güvendiğim birisinin tavsiyesiyle Nevin Hanıma geldiğimde panic içerisindeydim ve çaresi zhissediyordum. Fakat hem şifa seansı, hem de Nevin Hocamın bana beni tanıtan konuşmalarından sonar uğultunun bana söylemek istediği şeylerle ilgili fikir sahibi oldum ve o gün oradan sukunet ve kararlılıkla ayrıldım.
Seanstan sonra kulak uğultum büyük ölçüde azaldı. Zaman zaman uğultu olsa da onu yönetebiliyor ve hayatımı yanlış yönetmeme hususunda bir uyarıcı olarakk ullanıyorum.
Default Avatar75
E.Y. 40 Yaşında
1. Derece Reiki terapisti
İhtiyaç duyduğum bir dönemde şifa arayışıyla reiki şifa seansı aldım. Reiki hakkında birşey bilmiyordum ve sırf meraktan şifa ihtiyacım için bu seansı almıştım. Reiki şifasını aldıktan sonraki kendimde meydana gelen değişimler beni çok şaşırttı. Etkisi beklentilerimin üstündeydi. Ruhumda bir rahatlama hissettim, sezgilerim arttı ve kendimi daha iyi anlamaya başladım. Kendime dışarıdan bakmayı, yaşadıklarımı tarafsız bir gözle değerlendirmeyi öğrendim.
Reiki şifasından çok fayda görünce almaya karar verdiğim reikieğitimi de hayata bakışımı değiştirdi. Kendimi çok daha güçlü ve mutluhissediyorum. Reiki ile kendime ve başka insanlara yardımcı olabileceğim için keyifliyim ve hayata yeni bir başlangıç yapmanın heyecanını yaşıyorum.
Beni reikiyle tanıştıran Nevin Soysal Aydın’a teşekkürü borç biliyorum.
Default Avatar75
Z.Y. 20 Yaşında
1. Derece Reiki Terapisti
Reiki den bahsedildiğini bir arkadaşımdan duydum ve Nevin Hanımın tanıtım seminerine katılır katılmaz reikinin benim yapıma çok uygun olduğunu anlayıp derhal eğitim almaya karar verdim. Reiki 1.Derece eğitimi aldıktan sonra evden ağrı kesici kullanmayı kaldırdık.
Bazıları sık sık hastalanan beş çocuk annesi olarak reiki çocuklarımın her türlü sorununda çok işime yaradı. Annemin diz ağrıları, yakınlarımın çeşitli hastalıkları, uçak fobimi tedavim için kullandım ve 2. Aşamayı almayı dört gözle bekledim. Nevin Hanımın 2 eğitim arası için tavsiye ettiği süreyi tamamlayınca da hemen sabırsızlıkla beklediğim 2. Aşamayı aldım. İlk olarak ta öğrendiğim bilinçaltı programlama metodunu oğlumun sınav dönemi ve bir arkadaşıma sigarayı bıraktırmak için kullanmaya başladım.
Nevin Hanıma çok dua ediyorum. Reiki diye bir hazinenin varlığını ondan öğrendim ve o karşıma çıkmasaydı reiki ile biraz zor tanışırdım diye düşünüyorum.
Default Avatar75
G.S. 40 Yaşında
2. Derece Reiki Terapisti
Bu eğitimden öğrendiğim en önemli şey, hayal edebileceğimden bile büyük bir insan olabileceğim ve reikinin bana bu konuda yardımcı olabileceği.
Default Avatar75
DAVUD
8. Sınıf Öğrencisi
En çok reiki ile başkalarına yardım edebileceğimi öğrenmek hoşuma gitti. Daha iyi insanlar olmak için reikinin bize faydasının olacağını düşünüyorum.
Default Avatar75
AHMET
7. Sınıf Öğrencisi
Reiki eğitimi baştan sona bana çok ilginç gelen bilgilerle doluydu.Reikiyi kendim, ailem ve sevdiklerim için kullanmak için çok kararlıyım.
Default Avatar75
ZÜLEYHA
7. Sınıf Öğrencisi
Reiki eğitimine katıldığım için çok memnunum. Özellikle aura, çakra, meridyenleri öğrenmek çok hoşuma gitti.
Default Avatar75
REMZİ
7. Sınıf Öğrencisi
İnisiasyon sırasında gözlerimizi kapatıp hareketsiz durmamız gerektiği söylenince hepimiz canımızın Teşekkürler.
Default Avatar75
E
Marmara Ü. Matematik Öğretmenliği Öğrencisi
Reikinin insanın kendisinde saklı olan güçlerin farkına varmasına yardımcı olması ve Reiki ile diğer insanlara yardımcı olabileceğimi bilmek çok güzel.
Default Avatar75
S
İstanbul Ü. Biyoloji bölümü Öğrencisi
Bu eğitim beni reiki üzerinde daha fazla düşünmeye yöneltti. Daha fazla bilgi edinerek en doğru ve etkili şekilde uygulayabileceğimi ümit etmek istiyorum.
Default Avatar75
Z
Marmara Ü. Tıp Fakültesi Öğrencisi
Reiki benim çok hoşuma gitti. Hayatımda bir faklılık olacağını düşünüyorum. İnisiasyon süreci çok zevkliydi. Devam etmek isterim.
Default Avatar75
M
Kuran Kursu Hocalık Öğrencisi
Reiki inisiasyonu beni çok rahatlattı. Edindiğimiz bilgiler bence muazzamdı. Reiki öğrenmeye kesinlikle devam etmek istiyorum.
Default Avatar75
B
Hemşirelik Yüksek Lisans Öğrencisi
Benim bu eğitimden öğrendiğim en önemli şey, olumlu düşünmenin gücü oldu.
Default Avatar75
Ö
İTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
Reiki eğitiminde farkındalık kazanmaktan en fazla memnuniyet duyduğum şey, tevekkülün önemi oldu. Çok zor gibi görünse de olayları akışına bırakıp tevekkül etmek, aslında en kolay ve rahatlatıcı yol.
Default Avatar75
SEVGİ
2 Çocuk annesi
Bu program insanların içindeki gücün farkına varmasını sağlıyor. Kendi kendimize ve hatt abaşkalarına şifa verecek bir güce sahip olduğumuzu öğrenmek, reiki eğitiminin beni en çok etkileyen yönü oldu.
Default Avatar75
DİLEK
2 Çocuk annesi
Reiki eğitiminde başarmak için çok çaba sarf etmem gerektiği şeklinde bir çekirdek inancımın olduğunu ve bu inancın hayatımı zorlaştırdığını fark ettim. Artık elimden geleni yaptığımda sonucun bana rahatlıkla geleceğini biliyor ve bu farkındalığın hayatımı kolaylaştıracağına inanıyorum.
Default Avatar75
BETÜL
Diş Hekimi
Büyük sorunlar yaşadığım bir dönemde hayatıma giren ve bana yeni bir bakış açısı kazandıran reikiyi kurtarıcım olarak görüyorum. Reiki ile tanışmam bireysel danışmanlık alarak oldu. Başka bir şehirden karamsarlık içerisinde, ağlayarak geldiğim yolları, bir çocuk neşesiyle zıplayarak, sekerek ümit içerisinde dönmüştüm. Hemen arkasından reiki 1.Dereceyi aldığımda reiki bana olağanüstü, mucizevi bir güç gibi geliyordu. Bu olağanüstü enerjiyle başarılamayacak bir iş yok diye düşünmüştüm. 2. Dereceyi aldığımda ise reiki ererjisi bana aynen nefes almak gibi hayatın içinden ve doğal gelmeye başladı. Ve nefes almak kadar değerli. Eskiden düşünemeyeceğim kadar verimli ve keyifli bir hayatın beni beklediğine inanıyorum.
Default Avatar75
Z.Y. Üniversite öğrencisi
REİKİ 2. Derece Terapisti
Reiki bence çok yararlı ve herkes öğrenmeli. Reiki ile dünyaya daha fazla katkıda bulunacak daha iyi bir insan olmak mümkün.
Default Avatar75
A.A. 8. Sınıf Öğrencisi
REİKİ 2. Derece Terapisti
Reiki bence çok yararlı ve herkes öğrenmeli. Reiki ile dünyaya daha fazla katkıda bulunacak daha iyi bir insan olmak mümkün.
Default Avatar75
A.A. 8. Sınıf Öğrencisi
REİKİ 2. Derece Terapisti
Reiki bence çok yararlı ve herkes öğrenmeli. Reiki ile dünyaya daha fazla katkıda bulunacak daha iyi bir insan olmak mümkün.
Default Avatar75
A.A. 8. Sınıf Öğrencisi
REİKİ 2. Derece Terapisti
Reiki bence çok yararlı ve herkes öğrenmeli. Reiki ile dünyaya daha fazla katkıda bulunacak daha iyi bir insan olmak mümkün.
Default Avatar75
V.A. Yaş 50 Emekli
REİKİ 2. Derece terapisti
Reiki benim için değişim ve dönüşüm demek. Reiki sayesinde çekingenliğimi yendim.Kendime ve çevremde ki insanlara hastalık anında şifa için yardımcı olabiliyorum ve bu inanılamayacak kadar güzel bir şey. Mesela bir süre önce eski bir komşumuz hastalanmıştı.Gittiğimde kollarını hiç kıpırdatamıyor, öylece yatıyordu.Reiki şifasından sonra kollarındaki ağrı geçmişti ve bizimle oturup sohbet etti. Çok şükür Rabbime ki Nevin Hocamı ve onun sayesinde reikiyi tanıdım.
Default Avatar75
K. K. Yaş 30, Masaj Terapisti
Reiki 2. Derece
Tıbbi masaj yapıyorum ve Reiki eğitimini mesleki performansıma katkıda bulunabileceği düşüncesiyle almak istemiştim. Gerçekten de tam düşündüğüm gibi masaj terapilerimde çok daha olumlu sonuclar aliyorum. Reiki birinci seviyede ilginç deneyimler yaşayıp ikinci seviyeye geçtigimde, masaj yaptığım kişiler masajlarımın çok daha şifa verici oldugunu sürekli dile getirmeye, beni çevrelerine tanıtıp tavsiye etmeye başladılar. Reikinin manevi alemime kattıkları ise benim için işin sürpriz olan kısmıydı. Kendime olumlu telkinlerde bulunarak pozitif bir zihin yapısına ulaşmam, kendimi daha iyi ifade etmem konusunda bana faydasi cok oldu. Aile cevremde karşılaştığımız ufak tefek kazalarda acil müdahale etmem olsun, evimin huzurunun artmasi olsun, yaptigim enerji temizlikleri ile aldigim cevaplar hosuma gidiyor. Evime gelen misafirlerimin “Burada ayri bir huzur var.” demeleri beni çok mutlu kiliyor. Yaradanin bize sundugu bu nimete hamdolsun. Nevin Hocama sevgilerimle.
Default Avatar75
G.Ü. Yaş 40, Avukat
Reiki enerjisiyle, uzaktan takip ettiğim ve sevdiğim Nevin hanımı ziyaret için ofisine gittiğimde tamamen plansız ve tesadüfi olarak karşılaştım ve şimdi bunun için şükrediyorum. Tanıtım seminerine dinleyici olarak katıldığımda nasıl bir şeyle karşılaşacağımla ilgili hiç bir şekilde bilgim yoktu. Nevin hanım reikiyi bize tanıttığında reıkının aslında bızımle beraber ve bizim için yaratılmış olduğunu, bızimle beraber doğmuş, sanki bir parçamız olduğunu hissettim ve hemen o gün uyumlanarak el aldım. Reıkı egıtımını aldıktan sonra hayatımda uyguladıgım her konuda faydasını gördüm. Özellikle iki üniversiteyi bir arada bitirmeye calışan çocuklu bir anne olarak son sınavlarımda almış olduğum yuksek notları gordukce reıkının muhteşem enerjisinin üzerimdeki etkisini daha iyi gözlemliyorum.
E.B. Yaş 30, öğrenci, 2 çocuk annesi, Reiki 1. derece

Ben reikiyi bir enerji frekansı olarak görüyorum ve tanışmak nasip olduğu için mutluyum. Nasıl ki telefonun titreşimleri kainatta mevcut ama ancak telefonun tuşuna bastığımız an kilometrelerce uzaktaki insan ile iletişime geçebiliyorsak reiki enerji sistemini de beyin gücünü harekete geçiren bir frekans sistemi olarak düşünüyorum. Beyin düşününce kalp ve ruh gücü ile frekans çalışmaya başlıyor. Böylece Allahın yarattığı farklı bir boyutu daha yaşama, faydalanma imkanı buluyoruz. En önemli bulduğum husus ise bu frekansın bir sevgi frekansı olması ve sadece iyilik için kullanılması. Bu frekansla kötü olan hiç bir şeyin yapılamaması, kötülük için kullanılamayışı. Peki nasıl faydası oluyor.Ben ayağı ezilmiş, bir haftadan beri ayağa kalkamayan bir arkadaşıma reiki enerjisi gönderdim. Ayağına basamayan, emekleyerek hareket eden arkadaşım sadece üç dört saat sonra ayağının üzerine basmaya başladı.Nazar nasıl bir kötü enerji ise, bunu def etmek için dua ediyorsak ,reiki de bir iyilik enerjisi .Bunu da yaratan Allah Biz sadece kullanıyoruz.Faydası oluyor mu diyenlere sadece yaşamalarını, kendilerinin karar vermesini tavsiye ederim. Ancak çok önemli bir tavsiyem var: Kendilerine, reikiyi kendi zihninde sağlam bir zemine oturtmuş, dini inancı ve bilgisi olan, reikiyi inanç ve kültürümüz çerçevesinde anlatabilecek güvenilir bir reiki hocası bulmaları.

Default Avatar75
Z.A. Yaş 20, Öğrenci
Reiki 3. Derece Terapisti
Reikiyle hayatımın çok sıkıntılı bir döneminde, son bir umut olarak tanıştım ve kendimi çölde bir vahaya rastlamis gibi hissettim. Reiki Allahin lutuflarindan biri. Maddi ve manevi sifa kaynagi. Bir yardim kanali. Hayatin her alaninda her daim yardima cagirabilecegimiz bir enerji kanali. Reiki enerjisi oralarda, bir yerlerde mevcut. Bizlere hizmet icin hazir. Tek yapmamız gereken Rabbimizden bizlerin şifası için yarattığı bu enerjiyi yardımımıza göndermesini istemek. İşte o zaman Allahin lutfetmesiyle çözümsüz birseyin olmadigini hayretle görür, izleriz. Degerlidir reiki,degerini bilene, anlayana daha cok hizmet eder.
Reikiyle tanismadan evvel kültürümüze uzak hatta dinen sakincali olabileceğini dusunuyordum Fakat Nevin hocamdan reikiyi kendi değerlerimizle uyumlu ve karşılaştırmalı bir şekilde, dini kavramlar ve örneklerle zenginleştirilmiş bir şekilde ögrenip uygulayinca hiç te öyle olmadigini anladim. Özünde Yaradanın biz kullarına duyduğu sevginin yattığını, saygı ve tevekkül ile calisan bir mekanizma oldugunu gördum. Şunu da gözlemledim ki eger damarlarimizda sevgi akmiyorsa, niyetimiz samimi değilse reiki de akmiyor ve etkisini gostermiyor. Nevin Hocama çok şey borçluyum, çünkü reiki öğrenilen yerler benim çevreme çok uzak yerler ve onun vasıtasıyla tanımasaydım başka bir yerlerden reikiye ulaşabileceğimi hiç sanmıyorum.
Default Avatar75
Z.D. Evhanımı Reiki
1. Derece Terapisti
Reikiye daha önce şifa seansı alan kardeşimin ısrarıyla geldim. Şu an o kadar rahatlamış, huzurlu ve mutlu hissediyorum ki daha önce gelmediğime pişmanım. Aldığım eğitimin problemlerime iyi geleceğini hissediyorum.
Default Avatar75
M.Y.Ev Hanımı
Reiki 1. Derece
Eğitim günü benim için çok güzel bir gündü. Kalbim umutla dolu.İçimde bir şeyler kıpırdıyor.Sanki yıllardır böyle bir şifanın varlığından haberdarmışım ama ulaşamamışım gibi hissettim. Reiki şifa sistemini öğrenmek için tek kelimeyle geçkalmışım. Reiki gibi bir güzelliği daha önce keşfetmiş olmalıydım.Artık kendi şifamın sorumluluğunu üzerime alacak ve sevdiklerime de yardımcı olacağım. Bunu yaparken yalnız olmayacağım. İyiki varsınız Nevin Abla.
Default Avatar75
V.A. Emekli
Reiki 1. Derece
Reiki eğitiminden çok şeyler bekliyordum ama umduğumdan çok daha fazla yararlı oldu. Bu eğitimi Nevin Hanımdan almak beni ayrıca çok mutlu etti. Çekingen birisi olduğum halde ortamda çok rahat hissettim.Uygulama sırasında yaşadığımız şaşırtıcı hisler de çok etkileyici idi. Uyumlama sırasında şakaklarımdan buhar çıktığını hissetmem de beni çok şaşırttı. Reikiyi bugüne kadar tanımamış olduğum için üzüldüm. Ama yine de tanımak ve eğitimini almak nasip olduğu için Allah(CC)a ne kadar şükretsem azdır. Bu değerli ve keyifli eğitim için Nevin Hocama çok teşekkür ediyorum.
Default Avatar75
A. Yaş 50 Emekli
REİKİ 2. Derece Terapisti
Reikiyle çok güzel ve şaşırtıcı deneyimler yaşadım. Mesela bir ara çamaşır makinam çok sesli çalışıyordu ve reiki ile onu normal çalışmasına döndürebilir miyim acaba diye aklıma geldi ve bunu denedim. Sonucuna çok şaşırmıştım çamaşır makinam yine eskiden olduğu gibi sessiz çalışmaya başlamıştı. Reiki 2.dereceyi aldıktan iki gün sonra yaşadığım deneyimde ise hastaneye rutin kontrolüm için giderken hastanenin yakınlarında otobüs durağında birden bir kalabalık oluştuğunu fark ettim.Durağa vardığımda bir genç kızın ağladığını ve titrediğini gördüm. Ne olduğunu sorduğumda kıza araba çarptığını öğrendim. Kıza su içirmeye çalışıyorlar, hastaneye götürmek için hazırlanıyorlardı. Kızın yanına oturup arabanın tam olarak neresine vurduğunu sordum. Sağ kalçasını gösterdi ben de gayri ihtiyari niyet edip sağ elimi kalçasına koydum. Sadece 2-3 dakika sonra kızın titremesi ve ağlaması geçmişti. Ayağa kalkıp kendisini hastaneye götürmek isteyenlere “Ben iyiyim.” dedi ve otobüse binip işe gitti.
Default Avatar75
E.Y. 40 Yaş
REİKİ 1. Derecere Terapisti
Reiki öğrenerek uzun zamandan beri aradığım şeyi bulmuş, ya da kaybettiğim bir güce yeniden kavuşmuş gib ihissediyorum. Reiki kendine dönmek, içsel bir yolculuk yapmakgibi. Reikiye uyumlanırken önce kollarım büyük bir güç tarafından sıkılmış gibi hissettim. . Bir ürperme ve irkilmeden sonra kendimi çok hafiflemiş ve rahatlamış hissettim ve şu an derin bir iç huzuru içerisindeyim.
Default Avatar75
DAVUD
8.Sınıf Öğrencisi
Bu eğitimden öğrendiğim en önemli şey, hayal edebileceğimden bile büyük bir insanolabileceğim ve reikinin bana bu konuda yardımcı olabileceği.
Default Avatar75
AHMET
8.Sınıf Öğrencisi
En çok reiki ile başkalarına yardım edebileceğimi öğrenmek hoşuma gitti. Daha iyi insanlar olmak için reikinin bize faydasının olacağını düşünüyorum.
Default Avatar75
ZÜLEYHA
7.Sınıf Öğrencisi
Reiki eğitimi baştan sona bana çok ilginç gelen bilgilerle doluydu. Reikiyi kendim, ailem ve sevdiklerim için kullanmak için çok kararlıyım.
Default Avatar75
REMZİ
7.Sınıf Öğrencisi
Reiki eğitimine katıldığım için çok memnunum. Özellikle aura, çakra, meridyenleri öğrenmek çok hoşuma gitti.
Default Avatar75
ELİF-LAMİA-ZÜLEYHA-AHMET-DAVUD-REMZİ
İnisiasyon sırasında gözlerimizi kapatıp hareketsiz durmamız gerektiği söylenince hepimiz canımızın sıkılacağını, uykumuzun geleceğini düşünmüştük. Oysa hissettiğimiz duygular çok güzeldi. Daha uzun sure devam etmesini bile isterdik. Bittiğinde ise uykumuzun gelmesi bir yana, kendimizi dinlenmiş ve enerji kazanmış hissettik.
Default Avatar75
LAMİA
4.Sınıf Öğrencisi
Bundan sonra evde birisinin başı ağrıdığında hemen ona reiki yapacağım.
Default Avatar75
E.
Marmara Ü. Matematik Öğretmenliği Öğrencisi
Uzun zamandan berii htiyacım olan huzuru reiki inisiasyonunda buldum. İnisiasyon süreci kendimi toparlamama yardımcı oldu. Reikiye devam ettiğimde verimli olacağını, faydalanacağımı düşünüyorum. Teşekkürler.
Default Avatar75
S.
İstanbul Ü. Biyoloji Bölümü Öğrencisi
Reikinin insanın kendisinde saklı olan güçlerin farkına varmasına yardımcı olması ve Reiki ile diğer insanlara yardımcı olabileceğimi bilmek çok güzel.
Default Avatar75
Z.
Marmara Ü. Tıp Fakültesi Öğrencisi
Reiki benim çok hoşuma gitti. Hayatımda bir faklılık olacağını düşünüyorum. İnisiasyon süreci çok zevkliydi. Devam etmek isterim.
Default Avatar75
M.
Kuran Kursu Hocalık Öğrencisi
Reiki benim çok hoşuma gitti. Hayatımda bir faklılık olacağını düşünüyorum. İnisiasyon süreci çok zevkliydi. Devam etmek isterim.
Default Avatar75
B.
Hemşirelik Yüksek Lisans Öğrencisi.
Reiki inisiasyonu beni çok rahatlattı. Edindiğimiz bilgiler bence muazzamdı. Reiki öğrenmeye kesinlikle devam etmek istiyorum.
Default Avatar75
Ö.
İTÜ İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
Benim bu eğitimden öğrendiğim en önemli şey, olumlu düşünmenin gücü oldu.
Default Avatar75
SEVGİ
2 çocuk annesi
Reiki eğitiminde farkındalık kazanmaktan en fazla memnuniyet duyduğum şey, tevekkülün önemi oldu. Çok zor gibi görünse de olayları akışına bırakıp tevekkül etmek,aslında en kolay ve rahatlatıcı yol.
Default Avatar75
DİLEK
2 çocuk annesi
Bu program insanların içindeki gücün farkına varmasını sağlıyor. Kendi kendimize ve hatta başkalarına şifa verecek bir güce sahip olduğumuzu öğrenmek, reiki eğitiminin beni en çok etkileyen yönü oldu.
Default Avatar75
BETÜL
Diş Hekimi
Reiki eğitiminde başarmak için çok çaba sarfetmem gerektiği şeklinde bir çekirdek inancımın olduğunu ve bu inancın hayatımı zorlaştırdığını farkettim. Artık elimden geleni yaptığımda sonucun bana rahatlıkla geleceğini biliyor ve bu farkındalığın hayatımı kolaylaştıracağına inanıyorum.
Default Avatar75
Z.Y. Üniversite Öğrencisi
REİKİ 2. DERECE TERAPİSTİ
Büyük sorunlar yaşadığım bir dönemde hayatıma giren ve bana yeni bir bakış açısı kazandıran reikiyi kurtarıcım olarak görüyorum. Reiki ile tanışmam bireysel danışmanlık alarak oldu.Başka bir şehirden karamsarlık içerisinde, ağlayarak geldiğim yolları, bir çocuk neşesiyle zıplayarak, sekerek ümit içerisinde dönmüştüm. Hemen arkasından reiki 1.Dereceyi aldığımda reiki bana olağanüstü, mucizevi bir güç gibi geliyordu. Bu olağanüstü enerjiyle başarılamayacak bir iş yok diye düşünmüştüm. 2. Dereceyi aldığımda ise reiki enerjisi bana aynen nefes almak gibi hayatın içinden ve doğal gelmeye başladı. Ve nefes almak kadar değerli. Eskiden düşünemeyeceğim kadar verimli ve keyifli bir hayatın beni beklediğine inanıyorum.
Default Avatar75
A.A. 8.Sınıf Öğrencisi
REİKİ 2. DERECE TERAPİSTİ
Aldığım reiki eğitimini kullanarak kendime ve çevreme daha faydalı bir insan olmayı planlıyorum.Düşüncelerimin önemini ve bunları yönlendirerek kendi gücümü ne kadar artırabileceğimi keşfettim. Bu eğitimde yer alan bilgilere herkes sahip olmalı diye düşünüyorum. Bana kendimi iyi hissettiren, motivasyonumu artıran bir kendini geliştirme aracı. İnançlarıma uygun olması da benim için çok önemli bir yönü.